DEPILACJA LASEROWA

Nowoczesny Laser diodowy Qantel Derma EPI Leda 808 /EPI 980 wykorzystywany w naszej klinice jest najbardziej zaawansowanym technologicznie laserem tego typu. Zabiegi depilacji laserowej wykonywane z jego zastosowaniem są szybkie i bezbolesne. A wszystko to dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia. Dodatkowo jest to rozwiązanie trwałe, którego efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach.

 

Warto również pamiętać, że z racji swojego powierzchownego działania laser w żaden sposób nie wpływa na funkcje całego organizmu, dlatego jest w pełni bezpieczny dla osoby, która poddaje się depilacji. Podczas zabiegu wiązka lasera uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa, a tym samym niszczy ją termicznie i trwale.

 

Tego typu system laserowy posiada dwie końcówki do usuwania owłosienia i linearny system skanowania, umożliwiający usuwanie zarówno niezwykle cienkich, jak i grubych włosów.

  • EPI 808 – końcówka do skóry jasnej 808 nm
  • EPI 980 – końcówka do ciemniejszych typów skóry 980 nm

 

Kto może poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów?

 

Działanie lasera skierowane jest na melaninę, dlatego im więcej tego pigmentu posiada pacjent w swoich włosach, tym lepsze będą rezultaty. Z tego powodu osoby o włosach siwych, rudych oraz blond nie są najlepszymi kandydatami do tego zabiegu.

Warto również wiedzieć, że laser nie rozróżnia melaniny zawartej we włosach od melaniny w skórze. Dlatego im więcej tego barwnika znajduje się w skórze pacjenta, tym większe ryzyko, że laser zadziała nie tylko na melaninę zawartą we włosie, ale także na samą skórę. To sprawia, że także osoby o ciemnej karnacji nie są dobrymi kandydatami do zabiegu.

Zdecydowanie najlepsze efekty laserowego zabiegu usuwania owłosienia osiąga się u osób, które mają jednocześnie jasną skórę oraz ciemne włosy.

 

Czy konieczna jest seria zabiegów?

 

Pełna kuracja pozwalająca na redukcję owłosienia w 80% u 80-90% dobrych kandydatów wynosi od 5 do 7 sesji. Przerwy między poszczególnymi sesjami wynoszą od 4 do 8 tygodni. Należy pamiętać, że w przerwach pomiędzy zabiegami część włosów będzie odrastać. Są to te włosy, które w czasie ostatniego zabiegu były w fazie uśpienia, a następnie przeszły w fazę wzrostu. Właśnie z tego powodu należy przeprowadzić kilka sesji laserowej redukcji owłosienia. Dzięki nim laser z powodzeniem usunie wszystkie włoski. Jeśli odrastające między zabiegami włoski przeszkadzają, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ogolić tradycyjnymi metodami.

 

Warto również wiedzieć, że może wystąpić potrzeba powtórzenia sesji co roku, po to, aby utrwalić rezultaty kuracji. Pacjenci zgodnie przyznają, że po przeprowadzeniu pełnej kuracji kilku zabiegów najlepiej jest korzystać z sesji utrwalających raz lub dwa razy w roku. Dzięki temu trwale hamujemy proces wzrostu włosów.

 

Depilacja laserowa to koszt od 100 zł za 30 min.

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 

Przejdź do cennika

zdjęcie

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

 

GODZINY OTWARCIA:

pn-pt: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 13:00

niedziela: ZAMKNIĘTE

zdjęcie

Rejestracje e-mail:

rejestracja@instytutdermatologii.com

zdjęcie