KOREKCJA USZU

Wiele osób już od najmłodszych lat cierpi z powodu nadmiernie odstających uszu. Są one powodem do kpin i niewybrednych docinków, które w konsekwencji prowadzą do zaniżenia poczucia własnej wartości. Aby temu zapobiec, świadomi rodzice decydują się na korekcję uszu u swoich dzieci, zanim ta przypadłość odciśnie się piętnem na całym ich przyszłym życiu.

 

Wśród naszych pacjentów nie brakuje również osób dorosłych, które zdecydowały się poprawić własny wygląd oraz ogólne samopoczucie poprzez zabieg otoplastyki. Dzięki niemu odzyskują oni radość życia oraz pewność siebie, którą przez lata hamowały odstające uszy. Można więc bez cienia wątpliwości powiedzieć, że nader często jest to korekta, która zmienia całe życie pacjenta i to zmienia na lepsze. Dlatego warto dać sobie szansę i zdecydować się na ten zabieg.

Chirurgiczna korekcja uszu – nazywana również otoplastyką – należy do najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w naszej klinice. Przeprowadzamy go u pacjentów należących do różnych grup wiekowych. U osób dorosłych zabieg ten można wykonać praktycznie w każdym wieku. W przypadku dzieci dolną granicą wieku jest około 8 lat.

W praktyce zabieg otoplastyki polega na korekcji tych części małżowiny usznej, które mają bezpośredni wpływ na nadmierne odstawanie uszu od czaszki. Czas trwania zabiegu to około jedna godzina.

 

 

Przygotowanie do zabiegu:

 

Każdy pacjent, u którego planowana jest chirurgiczna korekta uszu, przechodzi konsultację u Doktor Pabiańczyk, podczas której szczegółowo omawiane są zarówno wskazania, jak i przeciwskazania oraz postępowanie przed i po wykonanym zabiegu. Wszystko po to, aby cała procedura postępowania była jasna i w pełni zrozumiała dla pacjenta, dzięki czemu czuje się on bezpiecznie i pewnie.

 

 

Czas zabiegu: około 1 godzina.

Wizyta kontrolna: od przeprowadzonego zabiegu.

Zabiegi wykonywane są znieczuleniu miejscowym

Zmiany opatrunków, usunięcie szwów, konsultacje i dodatkowe wizyty po zabiegu są BEZPŁATNE.

 

Konsultacja przed zabiegiem

200 zł

 

Plastyka korekcyjna odstających uszu

4000 zł - 5000 zł

 

Plastyka korekcyjna jednego ucha

3000 zł

 

Zmniejszenie uszu

5000 zł – 6000 zł

 

Korekcja zwiniętych uszu

5000 zł – 6000 zł

 

Rekonstrukcja małżowiny usznej

15000 zł – 20000 zł

 

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha

1000 zł - 1500 zł

 

 

Dokładny koszt zabiegu ustalany jest podczas konsultacji przeprowadzanej przed operacją. Zależy on między innymi od stopnia trudności planowanego zabiegu, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju znieczulenia itp.

 

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena wybranej przez pacjenta usługi jest ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej poprzedzającej zabieg.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 

Przejdź do cennika

zdjęcie

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

 

GODZINY OTWARCIA:

pn-pt: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 13:00

niedziela: ZAMKNIĘTE

zdjęcie

Rejestracje e-mail:

rejestracja@instytutdermatologii.com

zdjęcie