MODELOWANIE UST

Usta od niepamiętnych czasów stanowią jeden z niekwestionowanych atrybutów kobiecości. Pełne i wydatne wargi uważane są za niezwykle atrakcyjne i ponętne nie tylko przez mężczyzn, ale i przez kobiety. Piękne, zadbane usta prezentują się doskonale nie tylko w pełnym makijażu, ale również w naturalnej odsłonie. Każda z pań wie, że czasem nie potrzeba nic więcej jak tylko usta pomalowane krwistoczerwoną szminką, aby zauroczyć wybranego mężczyznę i zdobyć jego serce.

 

Niestety, natura rzadko jest sprawiedliwa, przez co nie wszystkie panie obdarzone są zmysłowymi ustami. Na szczęście żyjemy w czasach kiedy poprawienie kształtu ust oraz ich wielkości nie stanowi najmniejszego nawet problemu. W takim przypadku z pomocą przychodzi medycyna oferująca chirurgiczną korekcję ust.

 

Obecnie istnieje wiele rodzajów zabiegów korygujących usta. Część z nich koryguje kształt ust trwale a część tymczasowo.

 

Trwały efekt zmiany konturu oraz zwiększenia objętości ust można osiągnąć tylko poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego. Wszystkie zabiegi niechirurgiczne, w trakcie których wykorzystujemy toksynę botulinową, czyli popularny botoks lub kwas hialuronowy dają efekt tymczasowy, a co za tym idzie, należy je powtarzać.

 

Przygotowanie do zabiegu:

 

Pacjentki planujące zabieg modelowania ust każdorazowo przechodzą konsultację u Doktor Pabiańczyk. Podczas spotkania przedstawiane są zarówno wskazania, jak i przeciwskazania do wykonania korekty. Dodatkowo omawiane jest postępowanie przed i po zabiegu. Ponadto w trakcie konsultacji pacjentka może uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania, dzięki czemu czuje się bezpieczniej. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku osób, które wcześniej nie korzystały z zabiegów modelowania ust.

 

Zabiegi korygujące kształt ust:

 

  • Bullhorn lip lift - Inaczej określany jest jako zabieg Hinderera lub po prostu lifting wargi górnej. Zabieg ma na celu przywrócenie właściwych proporcji pomiędzy wargą górną a dolną.

 

  • Włoski lifting ust - jego celem jest uzyskanie efektu podobnego do zabiegu bullhorn lip lift, jednakże w tym przypadku stosowane jest mniej inwazyjne podejście. W praktyce oznacza to, że zamiast jednego dłuższego cięcia, które wykonuje się w trakcie zabiegu Hinderera, tutaj wykonuje się dwa mniejsze nacięcia.

 

  • Corner lip lift - zabieg, który zapewnia pacjentkom młodszy oraz bardziej zrelaksowany wygląd. Polega on na wykonaniu dwóch drobnych nacięć w okolicach spoideł ust po prawej i lewej stronie tuż nad czerwienią wargową. Kąciki ust zostają lekko pociągnięte do góry, dzięki czemu cała twarz prezentuje się świeżo i promiennie.

 

  • Gullhorn lip lift - zabieg, który zaleca się u pacjentów posiadających bardzo wąską czerwień wargową. Polega na wywinięciu czerwieni wargowej bez redukcji skóry pod nosem. Można go zastosować zarówno w przypadku wargi górnej, jak i dolnej. Cięcie wykonywane jest na granicy czerwieni wargowej i skóry wargi dolnej.

 

 

Zabiegi zwiększające objętość ust:

 

  • Implant silikonowy - stosowany wtedy, gdy pacjentce zależy na trwałym zwiększaniu objętości ust. Powiększanie ust tą metodą polega na wprowadzeniu implantu pod czerwień wargową. W tym celu wykonywane są drobne nacięcia w kącikach ust, przez które wprowadza się implant do górnej i dolnej wargi.

 

  • Przeszczep korium - zabieg wykonywany jest u pacjentów, którzy z różnych względów nie decydują się na zastosowanie implantów silikonowych. Polega on na pobraniu od pacjenta fragmentu skóry właściwej, która następnie pozbawiana jest naskórka i formowana w kształt przypominający implant silikonowy.

 

  • Przeszczep tłuszczu – podczas tego zabiegu pobierana jest tkanka tłuszczowa pacjenta znajdująca się w innej okolicy ciała, która następnie jest przeszczepiana do czerwieni wargowej pacjenta. Warto pamiętać, że efekty tego zabiegu mogą być mniej zadowalające niż w przypadku innych rozwiązań, gdyż tłuszcz w tej okolicy często ulega samoczynnemu wchłonięciu.

 

Czas zabiegu: około 1 godziny.

Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu od wykonanego zabiegu.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Zmiany opatrunków, usunięcie szwów, konsultacje i dodatkowe wizyty po zabiegu są BEZPŁATNE.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Koszt 200zł

 

Podniesienie wargi górnej (bull horn lip lift, zabieg Hinderera)

3500 zł - 4500 zł

 

Powiększenie ust implantem silikonowym

6000 zł – 7000 zł

 

Powiększenie ust własną tkanką tłuszczową

3500 zł – 4500 zł

 

Powiększanie usta kwasem hialuronowym

1500 zł – 3000 zł

 

Modelowanie łuku Kupidyna (corner lip lift, italian lip lift)

2000 zł – 3000 zł

 

 

Dokładny koszt konkretnego zabiegu ustalany jest podczas konsultacji przeprowadzanej przed zabiegiem. Zależy on między innymi od stopnia jego trudności, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju znieczulenia itp.

 

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena wybranej przez pacjenta usługi jest ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej poprzedzającej zabieg.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 

Przejdź do cennika

zdjęcie

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

 

GODZINY OTWARCIA:

pn-pt: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 13:00

niedziela: ZAMKNIĘTE

zdjęcie

Rejestracje e-mail:

rejestracja@instytutdermatologii.com

zdjęcie