MODELOWANIE UST

Usta to jeden z najważniejszych symboli kobiecości – pełne i wydatne wargi są uważane za bardziej atrakcyjne i ponętne.

 

Niestety natura nie zawsze bywa łaskawa dlatego też medycyna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponuję chirurgiczną korekcję ust.

Obecnie  jest wiele zabiegów korygujących usta, dzielimy je na zabiegi trwałe i tymczasowo korygujące kształt ust.

 

Trwały efekt zwiększenia objętości ust oraz zmiany ich konturu możliwy jest tylko przez wykonanie zabiegu chirurgicznego .

Zabiegi niechirurgiczne  czyli takie przy których wykorzystuję się kwas hialuronowy czy toksynę botulinową są zabiegami tymczasowymi ,które należy powtarzać.

 

Przygotowanie do zabiegu :

 

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja ,na której Doktor Pabiańczyk szczegółowo omówi wskazania, przeciwwskazania, przygotowanie przed i postępowanie po zabiegu.

 

Zabiegi korygujące kształt ust :

 

  • Bullhorn lip lift - Inaczej określany jest jako zabieg Hinderera lub po prostu lifting wargi górnej. Zabieg ma na celu przywrócenie proporcji pomiędzy wargą górną a dolną.

 

  • Włoski lifting ust ma na celu stworzenie podobnego efektu jak w przypadku bullhorn lip lift przy jednoczesnym zastosowaniu mniej inwazyjnego podejścia. Zamiast jednego dłuższego cięcia jak w przypadku zabiegu Hinderera wykonuję się dwa mniejsze.

 

  • Corner lip lift to zabieg polegający na wykonaniu dwóch drobnych nacięć w okolicach spoideł ust po prawej i lewej stronie tuż nad czerwienia wargową. Kąciki ust są lekko pociągnięte do góry, co powoduje bardziej wypoczęty wygląd

 

  • Gullhorn lip lift to zabieg, polegający  na wywinięciu czerwieni wargowej bez redukcji skóry pod nosem., stosowany może być  zarówno do wargi górnej jak i dolnej. Cięcie wykonuje się na granicy czerwieni wargowej i skóry wargi dolnej. Zabieg zaleca się zwłaszcza u pacjentów z bardzo wąską czerwienią wargową.

 

 

Zabiegi zwiększające objętość ust :

 

  • Implant sylikonowy -  stosowany w celu trwałego zwiększenia objętości ust. Zabieg polega na wprowadzeniu implantu pod czerwień wargową. W tym celu wykonywane są drobne nacięcia w kącikach ust , przez które wprowadza się implant do górnej i dolnej wargi.

 

  • Przeszczep korium -  zabieg wykonuje się u pacjentów którzy nie decydują się na implanty silikonowe. Polega on na pobraniu od pacjenta fragmentu skóry właściwej, która następnie pozbawiana jest naskórka i formowana w kształt  przypominający implant sylikonowy.

 

  • Przeszczep tłuszczu – Jest to zabieg polegający  na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej znajdującej się w innej okolicy  i przeczepieniu jej do czerwieni wargowej. Efekty tego zabiegu mogą być mniej zadowalające gdyż tłuszcz w tej okolicy często ulega wchłonięciu.

 

Czas zabiegu : około 1 godziny

Wizyta kontrolna : po tygodniu i po miesiącu

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym

 

Konsultacja przed zabiegiem

200zł

 

Podniesienie wargi górnej (bull horn lip lift, zabieg Hinderera)

3500 - 4500zł

 

Powiększenie ust implantem silikonowym

6000 – 7000zł

 

Powiększenie ust własną tkanką tłuszczową

3500 – 4500zł

 

Powiększanie usta kwasem hialuronowym

1500 – 3000zł

 

Modelowanie łuku Kupidyna (corner lip lift, italian lip lift)

2000 – 3000zł

 

 

Po wykonanym zabiegu konsultacje, wizyty, zmiany opatrunku, usunięcie szwów i wszystkie dodatkowe wizyty: bezpłatnie. Podane ceny zabiegów są orientacyjne. Dokładana cena zostaje ustalona na konsultacji przed zabiegiem i zależy m.in. od stopnia trudności planowanej operacji, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju znieczulenie itp.

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 

Przejdź do cennika

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

 

GODZINY OTWARCIA:

pn-pt: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 13:00

niedziela: ZAMKNIĘTE

Rejestracje e-mail:

rejestracja@instytutdermatologii.com