OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego zapewniają naturalne odmłodzenie oraz regenerację skóry. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego, wstrzykuje się w wybrane miejsca na skórze, stosując w tym celu technikę mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek oraz fałdów skóry. Dla komfortu pacjenta podczas zabiegu stosowany jest krem znieczulający, dzięki czemu jest on praktycznie bezbolesny.

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów stosowanych w nowoczesnej medycynie estetycznej. Bierze się to z faktu, iż mamy 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność preparatu. Dzięki temu ryzyko reakcji uczuleniowej maleje do zera. Jednocześnie możemy liczyć na doskonałą skuteczność w osiągnięciu zamierzonych efektów, ponieważ osocze bogatopłytkowe ma wysoką zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze. Jest więc i bezpiecznie i skutecznie zarazem.

 

Jak to działa?

 

Zabieg iniekcji osocza bogatopłytkowego w głównej mierze opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do samodzielnej regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg substancji niezbędnych do odnowy skóry i pobudzenia jej czynników wzrostu. Należą do nich między innymi: PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Stymulują one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

 

Zabiegi tego typu powinny być stosowane w seriach po 3 lub 4 ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających kompleksowej regeneracji. Zarówno liczbę zabiegów, jak i odstępy czasowe pomiędzy nimi określa lekarz po zapoznaniu się z przypadkiem konkretnego pacjenta.

 

Działanie pozyskanego preparatu:

 • pobudza procesy regeneracji tkanek,
 • wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych,
 • aktywuje komórki macierzyste,
 • pobudza tworzenie nowych włókien kolagenowych,
 • rewitalizuję skórę,
 • poprawia koloryt, gęstość i napięcie skóry,
 • poprawia ukrwienie skóry,
 • zwiększa elastyczność  i napięcie skóry,
 • wygładza i spłyca zmarszczki oraz bruzdy,
 • wspomaga leczenie blizn potrądziku,
 • wspomaga leczenie łysienia,
 • przyspiesza gojenie ran po zabiegach.

 

Mezoterapia igłowa głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i ogólnego osłabienia włosów.

 

Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi powinny być wykonywane w seriach po minimum 5 iniekcji. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii mającymi na celu wzmocnienie włosów. Najczęściej podczas nich wykorzystuje się również preparaty pobudzające wzrost np. Haircare.

 

 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym   599 zł/amp.

 

 

Skontaktuj się z nami

 

Przejdź do cennika

zdjęcie

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

 

GODZINY OTWARCIA:

pn-pt: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 13:00

niedziela: ZAMKNIĘTE

zdjęcie

Rejestracje e-mail:

rejestracja@instytutdermatologii.com

zdjęcie